Rozwiń menu

Spacerkiem po przedszkolu


Dnia 01 lutego 2009 roku swoją działalność rozpoczęło Niepubliczne Przedszkole Delfinek w Sulejówku przy ul. Drobiarskiej 56. Organem prowadzącym przedszkole jest Fundacja Mój Dom Europa KRS OOOO312938. Przedszkole ma uprawnienia placówki publicznej zaświadczenie nr: 5/ESN/2010 Obowiązkiem przedszkola jest realizowanie podstawy programowej wychowania przedszkolnego, określoną przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania. Wszyscy nauczyciele zatrudnieni w przedszkolu posiadają odpowiednie kwalifikacje określone w: Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 marca 2009 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli. Organem sprawującym nadzór pedagogiczny jest Mazowiecki  Kurator Oświaty oraz wydział Oświaty w Sulejówku. 

Przedszkole, się w nowoczesnym, przestronnym, dobrze wyposażonym i dostosowanym do obecnie obowiązujących norm unijnych budynku o łącznej powierzchni 750m2. Do dyspozycji  przedszkolaków przygotowaliśmy:

  • 8 bajecznie kolorowych sal (50m2 każda) przystosowanych do prowadzenia zajęć, zabaw i odpoczynku

  • 8 kompleksów łazienkowych odpowiednio wyposażonych i przystosowanych dla każdej z grup wiekowych

  • kuchnię z jadalnią, specjalnie przystosowaną do pierwszych lekcji nauki gotowania

  • sale do ćwiczeń i zabaw (70m2), w których odbywają się zajęcia dodatkowe, teatrzyki i różne uroczystości.

  • gabinety do terapii logopedycznej i pedagogicznej

  • kącik dla rodziców

Ogromnym atutem naszego przedszkola jest wspaniały plac zabaw, którego  powierzchnia wynosi ok. 4000m2 i położony jest wśród drzew, krzewów i kwiatów. Zajęcia rekreacyjne w takim miejscu to dla naszych pociech niesamowita frajda!